Działalność SKC 2014/2015

Jak co roku we wrześniu odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne Szkolnego Koła Caritas. Po raz pierwszy wzięli w nim udział nowi wolontariusze z klasy 1A i 1B. W części szkoleniowej zapoznano się z misją i historią Polskiej Caritas, a następnie z działalnością istniejącego już czternaście lat szkolnego koła w "Ekonomiku". Szkolenie zakończono quizem ze słodkimi nagrodami dla zwycięskich grup.

Część integracyjna przebiegała w radosnej atmosferze wokół grilla, na którym piekły się przyniesione przez wolontariuszy kiełbaski.


Z okazji XIV Dnia Papieskiego na Starówce od piątku do niedzieli  10-12 października trwała zbiórka pieniężna, w której uczestniczyło kilkunastu uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i drugich. Nasi wolontariusze zbierali fundusze na "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - stypendia dla uzdolnionej  niezamożnej  młodzieży z małych miejscowości. To dzieło powstało z inspiracji Jana Pawła II i nazywane jest żywym pomnikiem Świętego Papieża.


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.