European Day of Languages

Dodane przez: Model dnia: 19.09.2016 godz.: 10:01
Newsy

Europejski Dzień Języków 2016 - świętuj razem z nami!

“W ramach  obchodów  do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich  przedstawicieli,  kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.”
W tym roku postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów tego dnia organizując 26 września Europejski Dzień Języków w naszej szkole!
Każda klasa pierwsza, druga i trzecia technikum wylosuje piosenkę w jednym z czterech języków europejskich: niemieckim, angielskim, włoskim lub hiszpańskim, którą zaśpiewa podczas imprezy szkolnej. Klasy przygotowują informacje o wylosowanych krajach obejmujące wiedzę i ciekawostki o tych krajach albo zagadnienia związane z kulturą ( prezentacje multimedialne lub filmiki o długości do 5 minut). Gotowe projekty należy przekazać do 20 września B. Jekel lub L. Modzelewskiej. Dzięki temu poznamy lepiej partnerów, z którymi uczniowie naszej szkoły realizują projekty międzynarodowe. Nauczymy się podstawowych zwrotów w językach włoskim i hiszpańskim! Nasze spotkanie rozpocznie się po długiej przerwie. Imprezę zakończymy wspólnym śpiewaniem znanego przeboju. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy się dobrze bawić w gorących rytmach muzyki! 
Beata Jekel i Łucja Modzelewska
Więcej


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.