Dzień Przedsiębiorczości

Dodane przez: Model dnia: 21.03.2019 godz.: 22:31
Newsy

W dniu 20.03.2019 r. klasa 3A uczestniczyła w XVI edycji programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości – DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Poprzez udział w programie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość:

  • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Celem „Dnia Przedsiębiorczości” jest sprzyjanie podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
Patronat Honorowy „Dnia Przedsiębiorczości” objął Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Koordynator DP - Mirosława Łuksza

Więcej

Uczciliśmy 110.rocznicę urodzin Patronki oraz 9.rocznicę nadania imienia szkole

Dodane przez: Model dnia: 20.03.2019 godz.: 21:28
Newsy

Wiele się działo 19.03.2019 r. w naszym Ekonomiku. Nasi uczniowie aktywnie zaangażowali się w organizację Święta Szkoły. Grupa rekonstrukcyjna uczestniczyła w uroczystościach miejskich przy grobie Elżbiety Zawackiej. Nie zabrakło pocztu sztandarowego oraz melodii zagranej na trąbce dla „Zo”. Złożyliśmy także kwiaty i zapaliliśmy pamiątkowy znicz przy pomniku Patronki. Odwiedziliśmy Fundację Generał Elżbiety Zawackiej. Najbardziej wysportowani uczniowie uczcili 110.rocznicę urodzin biegiem na trasie szkoła-Most Generał Elżbiety Zawackiej, z zaproszonym gościem, olimpijczykiem i radnym miasta Torunia p. Sławomirem Kruszkowskim. Na długiej przerwie odbył się pokaz mody lat czterdziestych XX wieku (pracownia fryzjerska, w której stylizowano fryzury, cieszyła się wielkim powodzeniem). Można było także posłuchać zakazanych w czasie okupacji piosenek oraz poczęstować się chlebem ze smalcem i z ogórkiem kiszonym. O godz. 11.40 i 12.30 młodzież uczestniczyła w uroczystej akademii poświęconej najważniejszym wydarzeniom z życia i działalności Patronki. Zostały także wręczone nagrody za udział w konkursie historycznym i artystycznym o Elżbiecie Zawackiej. Cóż… za rok 10. rocznica nadania imienia szkole.

W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim nauczycielom i zaangażowanym uczniom z klas I a, I TF, II a, II TF, III a, III b, III ZF za przygotowanie Święta Szkoły.

Beata Kołybska

Więcej

Obchody Święta Szkoły

Dodane przez: Model dnia: 17.03.2019 godz.: 11:20
Newsy

        OBCHODY ŚWIĘTA SZKOŁY – 19.03.2019 r. (wtorek)

 

08.30 – WYJŚCIE GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ NA UROCZYSTOŚCI PRZY GROBIE PATRONKI,

ZŁOŻENIE KWIATÓW POD POMNIKIEM, ZAJĘCIA W FUNDACJI GEN. E. ZAWACKIEJ

09.00 – MARSZOBIEG (SZKOŁA-MOST IM. GEN. E. ZAWACKIEJ)

11.20 – DŁUGA PRZERWA – POKAZ MODY Z LAT II WOJNY ŚWIATOWEJ, ZAKAZANE PIOSENKI

11.40 – AKADEMIA (KL. I), NAGRODY ZA UDZIAŁ W KONKURSACH

12.30 – AKADEMIA (KL. II, III), NAGRODY ZA UDZIAŁ W KONKURSACH

Obowiązuje strój galowy, ewentualnie stylizacja na lata 30, 40 XX wieku. Fryzury można przygotować w pracowniach fryzjerskich, od godz. 8.00.

Miłego świętowania Laughing

W imieniu organizatorów Beata Kołybska

Więcej

Ostatni etap olimpiady o ubezpieczeniach już za nami

Dodane przez: Model dnia: 16.03.2019 godz.: 20:43
Newsy

Dnia 15.03.2019 r. odbył się wojewódzki etap olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test sprawdzający wiedzę w tej dziedzinie. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Alicja Kralska, Oliwia Lewandowska i Natalia Sobocińska z klasy II A.

Ewa Sajewska

Więcej

Dzień Liczby Pi

Dodane przez: Model dnia: 15.03.2019 godz.: 20:17
Newsy

14.03.2019 r. obchodzony jest jako Dzień Liczby Pi, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada wartości liczby Pi.  Jest to międzynarodowe święto, które ma promować matematykę i nauki ścisłe. Z tej okazji klasa 3b przygotowała krótką uroczystość. Na długiej przerwie uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć prezentację poświęconą liczbie Pi, zapoznać się z ciekawostkami związanymi z tą liczbą, wylosować sentencje matematyczne i słuchać matematycznych piosenek. Przygotowane zostały też słodkie niespodzianki – okrągłe ciasteczka ozdobione liczbą Pi. Przerwa upłynęła w bardzo miłej atmosferze.

E. Mentzen  i kl. 3 b

Więcej

Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.