Obchodziliśmy „Światowy Dzień Ziemi” w ZSE

Dodane przez: Model dnia: 25.04.2018 godz.: 22:58
Newsy

W dniu 24.04.2018 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Światowego Dnia Ziemi, poprzedzony konkursem przyrodniczym dla uczniów klas pierwszych oraz wystrojem korytarzy szkolnych w hasła o tematyce ekologicznej i postery nawiązujące do konieczności segregowania śmieci w celu ochrony środowiska.

W uroczystości wzięły udział uczennice z klasy I TF, pod kierunkiem nauczycielki geografii Pani Anny Grala, które w przejrzysty sposób przedstawiły zgromadzonej publiczności genezę i znaczenie obchodów Dnia Ziemi w Polsce.

Młodzież recytowała wiersze W. Szymborskiej i Z. Herberta o tematyce ekologicznej, zaśpiewała utwór pt. „Ziemia to wyspa zielona” oraz zaproponowała skuteczne działania proekologiczne, związane z ochroną powietrza, wód i lasów, których każdy z nas powinien się podjąć, aby uchronić w przyszłości naszą planetę przed zagładą.

Uczennice przedstawiły ułożony przez siebie dekalog ekologiczny, nawiązujący do słów rzymskiego poety Owidiusza: „Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i przewiduj skutki”. Uroczystość została wzbogacona w oprawę muzyczną, gdyż młodzież i nauczyciele wysłuchali utworów M. Grechuty pt. „Natura” i „Zostawcie nam”, obejrzeli krótkie spoty dotyczące zasad segregacji odpadów komunalnych i teledysk M. Jacksona pt. „Save our planete”.

Mottem apelu było skłonienie młodzieży do refleksji na temat sensu i konieczności podejmowania działań proekologicznych we własnym zakresie, zgodnie z hasłem: „Myśl globalnie - działaj lokalnie”, ponieważ nie jest jeszcze za późno na zadbanie o czystość w najbliższym otoczeniu, dla komfortu życia i zdrowia przyszłych pokoleń.

Anna Grala

Więcej

Zaproszenie

Dodane przez: Model dnia: 24.04.2018 godz.: 17:06
Newsy

                                   

                        Zaproszenie

    Serdecznie zapraszamy, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne,
         Pracowników Niepedagogicznych, Rodziców,
                          wszystkich Uczniów, 
 oraz Sympatyków Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu,
            na uroczyste zakończenie klas czwartych,
       które odbędzie się 27.04.2018 r. o godz. 12:00, 
          w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu
                   przy ul. Przedzamcze 11/15. 

                                                                Organizatorzy

Więcej

Konsultacje z rodzicami klas IV-tych

Dodane przez: Model dnia: 20.04.2018 godz.: 19:24
Newsy

w dniu 24.04.2018 r. o godz. 16.30 odbędą się - konsultacje z rodzicami dla klas czwartych.

Więcej

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Dodane przez: Model dnia: 20.04.2018 godz.: 18:11
Newsy

18.04.2018 r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbył się etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z klasy I Anna Mordaszewska, Adrian Matyjaszek oraz Miłosz Uzdowski. W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi Księgi Psalmów, Listu do Galatów i Listu do Filipian.

 

 

 

 

 

 

 

 

S. Benedykta

Więcej

Rozpoczęła się wymiana Polsko - Włoska

Dodane przez: Model dnia: 18.04.2018 godz.: 20:28
Newsy

Od wczoraj gośćmi naszej szkoły są uczniowie ze szkoły Galileo Galilei z Legnano we Włoszech.

Justyna Ziółkowska i Beata Chwastyk Gurtowska

Więcej

Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.