Czytali pięknie i ze zrozumieniem

Dodane przez: Model dnia: 27.04.2017 godz.: 20:09
Newsy

27.04.2017r. w naszej szkole odbył się finał XII Międzygimnazjalnego Konkursu „Kajetan czyta pięknie i ze zrozumieniem”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania i odbioru tekstu oraz kształcenie poprawności językowej. W konkursie wzięło udział 11 uczniów szkół gimnazjalnych. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem, następnie komisja konkursowa oceniała płynność i intonację czytania.

Wyniki konkursu:

I miejsce Krzysztof Tomasik z Gimnazjum nr 10, opiekun p. Beata Zasada

II miejsce - Zuzanna Wiznerowicz z Gimnazjum nr 3, opiekun p. Joanna Robaczewska

III miejsce - Marta Koralewska z Gimnazjum nr 24, opiekun p. Jolanta Łykowska

Nagroda Specjalna za najpiękniejsze czytanie:

Krzysztof Tomasik (Gimnazjum nr 10) i Zuzanna Wiznerowicz (Gimnazjum nr 3)

GRATULUJEMY! Laughing

B. Kołybska

Więcej

Dzień Przedsiębiorczości

Dodane przez: Model dnia: 26.04.2017 godz.: 19:17
Newsy

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych w dniu 26.04.2017r. brała udział w XIV edycji programu edukacyjnego Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”. Celem tego programu było m.inn. zapoznanie uczniów w praktyce ze specyfiką konkretnych zawodów, pomoc uczniom w pozyskaniu informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i  predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danej profesji oraz uświadomienie młodym ludziom konieczności dostosowywania się do zmieniających się warunków na rynku pracy. Uczennice kl. 2B biorące udział w programie miały możliwość:
- odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
- zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
- pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
Dzień ten sprzyjał podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Koordynatorem programu była pani Mirosława Łuksza. 

Mirosława Łuksza

 

Więcej

Ciasto dla Afryki

Dodane przez: Model dnia: 23.04.2017 godz.: 22:16
Newsy

23.04.2017r. w Niedzielę Miłosierdzia uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych włączyli się w akcję zorganizowaną przez katechetów s. Benedyktę i S. Cichoracką „Ciasto dla Afryki”   Maturzyści rozprowadzali upieczone przez uczniów ciasta w parafii św. Józefa. Dochód przeznaczony został na pomoc dzieciom z Afryki, które najbardziej cierpią w licznych konfliktach mających miejsce w ostatnich latach.

S. Cichoracka 

Więcej

Konkursy dla fryzjerów

Dodane przez: Model dnia: 18.04.2017 godz.: 16:24
Newsy

07.04.2017r. uczniowie naszej szkoły: Anna Przekopowicz, Kamil Zamorski z klasy IVTF i Julia Balvcerzak z klasy IZF brali udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów Fryzjerskich o "Bursztynowy Grzebień", natomiast Klaudia Zamor z klasy IIITF w XI Ogólnopolskim Konkursie Makijażu o " Bursztynową Pomadkę". Konkursy odbywały się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 9 w Gdańsku. Co roku to wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów szkół fryzjerskich, kosmetycznych i odzieżowych z całej Polski. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 93 uczestników reprezentujących 19 szkół z całego kraju.
Z przy jemnością zawiadamiamy,  że Klaudia Zamor wzbudziła zachwyt komisji konkursowej swoją stylizacją i zajęła I miejsce! Jej model;em była Natalia Bolewicka z klasy IIITF.

Więcej

Media o realizacji projektu "The European ABC"

Dodane przez: Model dnia: 18.04.2017 godz.: 16:18
Newsy

Po I spotkaniu roboczym nad projektem "The European ABC" z partnerami z Niemiec, Włoch i Hiszpanii, który odbył się w dniach 26.03. - 02.04.2017r. w Toruniu w prasie ukazał się artykuł.
Tutaj można zapoznać się z artykułem.

Koordynator projektu Łucja Modzelewska

Więcej

1 Procent Podatku

Choose Langs:

Mission: ToRun

Współpracujemy z:

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wykon: Wojciech J.