Tydzień Zakazanych Książek

Dodane przez: Model dnia: 01.10.2018 godz.: 12:11
Newsy

Od 23 do 29.09.2018 r. w naszej szkole trwał Tydzień Zakazanych Książek. Inicjatywa ma zwrócić uwagę na kwestie wolności słowa, cenzurę i zakazywanie publikacji. Na świecie Tydzień Zakazanych Książek organizowany jest od 1982 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy, które w ten sposób postanowiło odpowiedzieć na nagły wzrost liczby podejmowanych prób zakazywania książek w szkołach, księgarniach i bibliotekach. Spóźnialscy, którzy nie widzieli zorganizowanej z tej okazji wystawy w holu na parterze, od poniedziałku mogą się z nią zapoznać w bibliotece szkolnej. W biblio macie też dostęp do tytułów omówionych na ekspozycji.

Beata Kołybska 

Więcej

Dzień chłopaka

Dodane przez: Model dnia: 28.09.2018 godz.: 17:49
Newsy

28.09.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy Ia  przygotowały dla chłopców wiele zadań, z którymi radzili sobie doskonale, a najlepsi otzymali nagrody. Samorząd Szkolny natomiast przygotował specjalną muzykę, przy której wszyscy doskonale się bawili. Ogłoszone zostały wyniki konkursu na najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole.

Najsympatyczniejszym chłopakiem został Jakub Chrzanowski  z klasy IA !!!Laughing

Na koniec dziewczyny złożyły chłopom życzenia:

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!

Tego Wam żeńska część Ekonomika życzy!!! Laughing

Więcej

Dzień chłopaka

Dodane przez: Model dnia: 27.09.2018 godz.: 14:31
Newsy

Jutro, 28.09.2018 r. obchodzić będziemy w naszej szkole z wielką pompą Dzień ChłopakaLaughing.

Zapraszamy wszystkich chłopców do zabawy na dużej przerwie. Będziemy się bawić w holu głównym szkoły od godz. 11.20Laughing. Przypominamy, że  dziś, tj. 27.09.2018 r.  mija termin głosowania na najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole. Najsympatyczniejszego chłopaka poznacie jutro.

Liczymy również na dziewczyny, które wesprą swoich kolegów w licznych konkursach i zabawach przygotowanych przez klasę Ia korzystając z pomocy Samorządu Szkolnego.

Dziewczyny z klasy Ia

Więcej

Konkurs z okazji rocznicy Dnia Polskiego Państwa Podziemnego

Dodane przez: Model dnia: 26.09.2018 godz.: 21:27
Newsy

W dniu 27 września obchodzimy Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji zostanie przeprowadzony konkurs dla uczniów naszej szkoły. Młodzież, która chciałaby wziąć udział w rywalizacji szkolnej może zgłaszać się do końca tygodnia do pani Anny Grala ( sala 410). Szczegółowych informacji udziela organizatorka konkursu. Dla zwycięzców przewidziano nagrody!!!

Anna Grala

Więcej

„Czy energii może zabraknąć?”

Dodane przez: Model dnia: 26.09.2018 godz.: 21:16
Newsy

W dniu 24.09.2018 r. uczennice klasy II TF uczestniczyły w warsztatach ekologicznych pt. „Czy energii może zabraknąć?” w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” pod opieką nauczycielki geografii pani Anny Grala. Podczas zajęć młodzież zgłębiła wiedzę związaną ze sposobami pozyskiwania i przetwarzania energii oraz z wykorzystaniem odnawialnych i alternatywnych źródeł energii. Podsumowaniem zajęć była próba udzielenia przez młodzież odpowiedzi na pytanie postawione w tytule warsztatów tj. „Czy Polsce i światu w niedługim czasie może grozić kryzys energetyczny”?

Anna Grala

Więcej

Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.