Uczniowie piszą do UE - Projekt "Dear Europe I'm writing to you..."

Dodane przez: Model dnia: 30.05.2016 godz.: 17:34
Newsy

W dniu 03 czerwca 2016r. o godz. 10:30 w świetlicy Zespłu Szkół Ekonomicznych w Toruniu przy ul. Grunwaldzkiej 39 odbędzie się spotkanie z Panem Francesco Vivacqua - Prezesem Organizacji Non -Profit “Cultura & Solidarietà”, z Panią Krystyną Łybacką i z Panem Tadeuszem Zwiefką - Posłami do Parlamentu Europejskiego, oraz Panem Michałem Zaleskim - Prezydentem Miasta Torunia.

Spotkanie to jest jednym  z etapów  projektu “DEAR EUROPE I’M WRITING TO YOU ….”, którego realizację rozpoczęliśmy w trakcie współpracy z  partnerskimi szkołami z Bułgarii, Irlandii, Hiszpanii, Niemiec i Włoch nad projektem „S.O.S Europe” w ramach programu Comenius w latach 2013 - 2015.
Celem projektu “DEAR EUROPE I’M WRITING TO YOU ….”, jest nie tylko zaangażowanie uczniów w kwestiach związanych z Unią Europejską. Listy napisane przez  uczniów w  językach ojczystych i przetłumaczone na język angielski,  wyrażające sen o Europie”, a wydane w postaci książki przez “Cultura & Solidarietà”, odwołują się bezpośrednio do przywódców Unii Europejskiej i stanowią doskonały materiał do przemyśleń, tworząc bezpośredni kanał komunikacji pomiędzy młodym pokoleniem i instytucjami europejskimi. Materiały te mogą posłużyć również do poprawy wyrażania jakichkolwiek kultur i spójności społecznej. Projekt odzwierciedla także europejskie różnice ekonomiczne, demograficzne i społeczno-kulturowe.  Oprócz tego, że projekt “DEAR EUROPE I’M WRITING TO YOU ….”, jest projektem wydawniczym,  jego celem są również spotkania  europarlamentarzystów w szkołach z młodym pokoleniem, które jest przyszłością wspólnej Europy.

Serdecznie zapraszamy!!!

Łucja Modzelewska

 

Więcej


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.