Konkurs Historyczny „Udział Polek w II Wojnie Światowej”

Dodane przez: Model dnia: 28.05.2015 godz.: 10:15
Newsy

W piątek 29 maja 2015 r. o godzinie 14.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Toruniu odbędzie się VIII Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny „Udział Polek w II Wojnie Światowej”, w którym uczestniczyć będą uczniowie z ośmiu toruńskich gimnazjów: G nr 2, G nr 9, G nr 11, G nr 15, G nr 21, G nr 24, G nr 29 i G nr 34.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy uczniów toruńskich gimnazjów z zakresu II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem roli Polek w tym konflikcie zbrojnym. Jest to temat mało znany szerszym gremiom społecznym, a zasługuje na zainteresowanie i pamięć potomnym.

   Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu będzie postać Generał Elżbiety Zawackiej, patronki Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu.

   Konkurs organizowany jest przez nauczycieli ZSE w Toruniu, p. Grzegorza Nadrowskiego i p. Beatę Kołybską  przy współpracy i pod patronatem Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, której przedstawicielką będzie p. Anna Rojewska, tak jak podczas wszystkich poprzednich edycji konkursu, które odbyły się dotychczas w Gimnazjum nr 22 w Toruniu.

   Uczniowie będą rozwiązywać test zamknięty, składający się z 40 pytań. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich nauczyciele prowadzący zostaną uhonorowani dyplomami, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody książkowe.

G. Nadrowski

Więcej


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.