Teoria w praktyce, czyli wizyta studyjna

Dodane przez: Model dnia: 25.10.2013 godz.: 19:52
Newsy

W dniu 18.10.2013r. uczniowie z klas czwartych odwiedzili Bydgoskie Fabryki Mebli, gdzie mieli okazję poznać ciekawą historię firmy,obserwować przebieg procesu produkcji i przygotowywanie wyrobów do sprzedaży. Uczniowie mogli  „na żywo” zobaczyć jakie prace wykonywane są od momentu złożenia zamówienia przez klienta i przygotowania dokumentacji do momentu zapakowania i wysłania gotowego wyrobu. Pracownicy zakładu profesjonalnie zaprezentowali firmę, z dużą cierpliwością odpowiadali na wszystkie pytania. W programie wizyty było także zwiedzanie z przewodnikiem centrum Bydgoszczy. Spacer po mieście zaczął się od gmachu Opery Nova  i Wyspy Młyńskiej z jej zabytkowymi budynkami i nowoczesną przystanią, poprzez ulicę Długą, Stary Rynek,  Katedrę Bydgoską , a zakończył przy makiecie starego miasta tuż nad rzeką Brdą.

Bydgoskie Fabryki Mebli S.A. to jedna z najstarszych i największych firm meblarskich w Polsce. Marka Bydgoskie Meble należy do międzynarodowej Grupy IMS, lidera w branży meblarskiej na rynku europejskim.
Firma Bydgoskie Fabryki Mebli, w kwietniu 1996 roku, jako pierwsza w polskim przemyśle meblarskim uzyskała certyfikat ISO 9001.

Położenie geograficzne i komunikacyjne miasta spowodowało, że na przełomie XIX i XX wieku jedną z najlepiej rozwiniętych gałęzi przemysłu w Bydgoszczy był przemysł drzewny. Surowca dostarczały otaczające Bydgoszcz lasy , a główny szlak dostaw stanowiła rzeka Brda i Wisła. Historia Bydgoskich Fabryk Mebli sięga 1884 roku. Wówczas Otto Pfefferkorn założył mały warsztat produkujący meble na Starym Rynku w Bydgoszczy. Dynamiczny rozwój firmy przerwała wojna, jednak zaraz po jej zakończeniu podjęto produkcję, szybko zyskując wielu krajowych odbiorców. W 1949 roku firma otrzymała pierwsze zamówienie eksportowe od klientów z Anglii. Dziś meble z Bydgoszczy trafiają na rynek krajowy oraz do Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Ukrainy, Rosji, Litwy, Białorusi, Francji, Austrii, Szwecji. Można je znaleźć także w USA i Chinach.
Meble produkowane przez Bydgoskie Fabryki Mebli S.A. sprzedawane są indywidualnym klientom. Przeznaczenie  mebli to głównie wnętrza mieszkań: jadalnie, sypialnie, salony, przedpokoje, domowe biura. 

Więcej


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.