Projekt "To normalne być innym!"

Dodane przez: jarek dnia: 18.05.2013 godz.: 15:38
Newsy

W szkole w dniach 10 - 18 września 2012r. realizowany będzie przez uczniów ostatni etap projektu " To normalne być innym!" - Młodzi Europejczycy z oraz bez Syndromu Downa w obliczu Praw Człowieka w przeszłości i teraźniejszości” w ramach współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami Berufsbildende Schulen Europaschule z Syke (Niemcy), High Economic School z Sarajewa (Bośnia i Hercegowina) oraz Varnenska Targovska Gimnazia "Georgi Stoikov Rakovski" (Bułgaria). Do udziału zaproszona została również Fundacja "DAJ SZANSĘ" z Torunia. Jest to już trzeci etap realizacji projektu, poprzednie odbyły się w Sarajewie oraz w Syke.

Etap toruński , trwający od 10 września 2012 roku, obejmuje analizowanie wywiadów przeprowadzonych przez uczestników projektu osobami z Zespołem Downa, które dzięki intensywnej pracy związanej z własnym rozwojem, odniosły sukces. W programie są również imprezy i wspólne warsztaty z rówieśnikami z Zespołem Downa (florystyczne, taneczne , artystyczne, plastyczne) oraz zwiedzanie Warszawy, Torunia, Oświęcimia i Krakowa. Warsztaty florystyczne z licznymi konkursami odbędą się w Fundacji "Daj Szansę". Warsztaty taneczne nauki tańca hip - hop poprowadzi uczeń w szkole "Dixon". W Oświęcimiu odbędzie się lekcja "Trudne – proste słowa", którą zakończą warsztaty plastyczne. Z kolei warsztaty artystyczne to wspólna praca z aktorami z zespołem Downa "Teatru 21" z Warszawy, które poprowadzi założycielka i reżyserka Pani Justyna Sobczyk.

Uroczyste podsumowanie projektu odbędzie się 17 września o godzinie 11.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Następnie przy pomniku Mikołaja Kopernika zaplanowany jest happening uczestników projektu z grupą artystyczną "Teatru 21" z Warszawy.

Projekt uzyskał w czerwcu br. "Europejską Nagrodę Obywatelską", przyznawaną corocznie przez Parlament Europejski.

Łucja Modzelewska - koordynator projektu

Więcej


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.