Obchodziliśmy „Światowy Dzień Ziemi” w ZSE

Dodane przez: Model dnia: 25.04.2018 godz.: 22:58
Newsy

W dniu 24.04.2018 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Światowego Dnia Ziemi, poprzedzony konkursem przyrodniczym dla uczniów klas pierwszych oraz wystrojem korytarzy szkolnych w hasła o tematyce ekologicznej i postery nawiązujące do konieczności segregowania śmieci w celu ochrony środowiska.

W uroczystości wzięły udział uczennice z klasy I TF, pod kierunkiem nauczycielki geografii Pani Anny Grala, które w przejrzysty sposób przedstawiły zgromadzonej publiczności genezę i znaczenie obchodów Dnia Ziemi w Polsce.

Młodzież recytowała wiersze W. Szymborskiej i Z. Herberta o tematyce ekologicznej, zaśpiewała utwór pt. „Ziemia to wyspa zielona” oraz zaproponowała skuteczne działania proekologiczne, związane z ochroną powietrza, wód i lasów, których każdy z nas powinien się podjąć, aby uchronić w przyszłości naszą planetę przed zagładą.

Uczennice przedstawiły ułożony przez siebie dekalog ekologiczny, nawiązujący do słów rzymskiego poety Owidiusza: „Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i przewiduj skutki”. Uroczystość została wzbogacona w oprawę muzyczną, gdyż młodzież i nauczyciele wysłuchali utworów M. Grechuty pt. „Natura” i „Zostawcie nam”, obejrzeli krótkie spoty dotyczące zasad segregacji odpadów komunalnych i teledysk M. Jacksona pt. „Save our planete”.

Mottem apelu było skłonienie młodzieży do refleksji na temat sensu i konieczności podejmowania działań proekologicznych we własnym zakresie, zgodnie z hasłem: „Myśl globalnie - działaj lokalnie”, ponieważ nie jest jeszcze za późno na zadbanie o czystość w najbliższym otoczeniu, dla komfortu życia i zdrowia przyszłych pokoleń.

Anna Grala

Więcej


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.