III miejsce ZSE w miejskim konkursie pt. „Militarny Toruń-historia i tradycje”

Dodane przez: Model dnia: 03.04.2018 godz.: 17:17
Newsy

W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, sześcioro uczniów z klasy I A pod opieką nauczycielki Anny Grala, w dniu 28.03.2018 r. wybrało się do toruńskiego Muzeum Artylerii. Młodzież wzięła udział w VI edycji miejskiego konkursu historycznego pt. „Militarny Toruń -historia i tradycje”. Zakres tematyczny konkursu był obszerny, gdyż obejmował dzieje Pomorza Gdańskiego i Torunia od okresu zaborów po XX w., a w szczególności historię Garnizonu Toruńskiego i Twierdzy Toruń, dzieje Błękitnej Armii i biografię Hallera oraz funkcjonowanie Polaków w armiach zaborczych, genezę odzyskania niepodległości itp. Uczniowie otrzymali materiały od nauczycielki historii Pani Anny Grala, która przygotowała je w oparciu o zalecaną przez organizatora literaturę, co umożliwiło młodzieży solidne przygotowanie się do rywalizacji. W łącznej klasyfikacji dwóch testów konkursowych, drużyna z ekonomika zdobyła trzecie miejsce i nasi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Adrian Kujawa, Mateusz Smoliński, Kacper Knietowski, Tomasz Jopek, Kacper Gronowski i Filip Wernerowicz.

Rywalizacja wśród zespołów szkolnych była zacięta, gdyż w konkursie wzięło udział 8 toruńskich szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy na temat dziejów Polski oraz historii militarnej Torunia. Pierwsza część konkursu dotyczyła historii Garnizonu Toruń, a druga obejmowała prezentację historycznych wydarzeń związanych z 100 rocznicą odzyskania niepodległości.  

Podczas sprawdzania testów konkursowych przez jury, młodzież zwiedzała wybrane obiekty Centrum Artylerii i Wojsk Lądowych pod opieką nauczycieli. Pracownicy CAiWL zademonstrowali uczniom zasady działania sprzętu wojskowego m.in. wyrzutni rakiet, haubic, moździerzy. Młodzież miała także możliwość skorzystania z symulatora na strzelnicy. W Muzeum Artylerii uczniowie obejrzeli eksponaty związane z umundurowaniem żołnierzy oraz broń, granatniki, celownicy optyczne itp.

Zdobywcom trzeciego miejsca na podium gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach międzyszkolnych !!! Laughing

Anna Grala

 

Więcej


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.