Wigilia 4a - takiej jeszcze nie było!!!!!!

Dodane przez: Model dnia: 22.12.2017 godz.: 16:37
Newsy

22.12.2017 r. - Wigilia klasy 4A

7.15 -Zając w szkole. Przywiózł bigos Taty. Uff  - jest dobrze.
7.30 -Zaczynamy dekorować salę. Pojawiają się białe obrusy, świąteczne dekoracje, zastawa i świąteczne potrawy . Tempo szybkie.
8.00 -  Teraz ściągamy niezbędne sprzęty : czajnik, magnetofon i  wszystko działa! Włączamy świąteczne piosenki, ruchy powolnieją i bach! Bigos trzeba podgrzać. W czym? Jak?
8.30 – Michał i Dominik przy pomocy Pana Mirka  wyciągają spod ziemi mikrofalę, troszkę wiekową, troszkę zakurzoną, ale Pani Dorotka czyni cuda. Po 10 minutach, kuchenka lśni, pachnie i prawie, że mruczy z zadowolenia. 
8.45 – Wszystko gotowe! Jest pięknie! Pachnie świątecznymi potrawami!  Opłatek na stole. Nastrój świątecznego wzruszenia w powietrzu. … a my zamykamy drzwi  i  idziemy do Kościoła na próbę Jasełek.
10.00 - Jasełka! Piękny spektakl  przypominający , że dobro i zło jest częścią życia, ale wybór należy do nas. Ewelinka  i Michał stworzyli wzruszający obraz  Świętej Rodziny, dla którego tłem były sceny biblijne , w których przejmująco zagrały pozostałe osoby z klasy.

11.00 – Kiedy tylko skończyły się przeżycia duchowe, odezwał się wilczy apetyt i popędziliśmy do szkoły podgrzewać barszcz i bigos Taty Zająca.
11.30 – Zaczęliśmy od życzeń. Życzeniom i  uściskom nie było końca. W tym szczególnym momencie była z nami Pani Dyrektor oraz nauczyciele, którzy mieli zajęcia w naszej klasie.
To nasza ostatnia Wigilia w tym gronie.  Po tym pięknym dniu została pamiątka- świąteczna bombka z podpisami wszystkich osób, które brały udział w tym szczególnym  świątecznym spotkaniu.     
To już moja trzecia klasa, która życzy mi , aby moja następna klasa była taka jak poprzednia  i pewnie tak będzie, ponieważ  nasza szkoła to społeczność ludzi nietuzinkowych.

Zdrowych i Spokojnych Świąt !!!!

Wychowawczyni klasy 4a    

Więcej


Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 1920-2016 Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39, 87-100 Toruń, tel. +48 566544613 | All rights reserved
Technikum Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Wojciech J.